Užitečné křesťanské aplikace

Pro mobilní telefony existuje několik aplikací, které můžeme využít ve svém křesťanském životě:

 

Bible - Offline překlady      Obrázek alba

Aplikace umožňuje číst bibli v různých překladech (lze stáhnout Bibli kralickou, Český ekumenický překlad, Překlad 21, Český studijní překlad a mnoho dalších překladů v 57 jazycích; překlad se jednou stáhne a pak už ho lze číst bez připojení k internetu). Obsahuje vyhledávání v bibli, srovnávání veršů v různých překladech, zobrazení křížových odkazů, záložky, výběr z předdefinovaných barevných motivů.
Zdarma v Google Play.

 

Sobotní škola      Obrázek alba

Aplikace pro studium úkolů sobotní školy. Části textu lze zvýrazňovat, obsahuje boxy pro psaní vlastních poznámek. Odkazy na další biblické verše jsou rozklikávací.
Zdarma v Google play nebo App Store.

 

 

Zpěvník CASD - Zpívejme Hospodinu      Obrázek alba

Zobrazí texty písní české i slovenské verze zpěvníku. Umožňuje výběr písně podle čísla nebo vyhledávání písně podle slov, které píseň obsahuje.
Zdarma v Google play.

 


 

 

Ranní zamyšlení      Obrázek alba

Aplikace obsahuje jitřenku a úkoly sobotní školy. Zamyšlení jitřenky se při spuštění aplikace automaticky stáhne pro aktuální den (a předchozí dny), ale je nutné připojení k internetu, zamyšlení nelze stáhnout dopředu. Text úkolů sobotní školy lze stáhnout od neděle - na celý týden najednou.
Zdarma v Google play nebo ve Windows Store.

 

The Sabbath App      Obrázek alba

Komu nevadí angličtina, může využít aplikaci, která nejen vypočítá začátek a konec soboty v zadaném místě, ale také v předstihu na blížící se začátek soboty upozorní.
Zdarma v Google Play.

 

Suntime      Obrázek alba

Malá aplikace nabídne widget s časem východu a západu slunce pro dané místo.
Zdarma v Google Play.

 

Záchranka      Obrázek alba

Aplikace umožní v nouzové situaci velmi rychle přivolat Zdravotickou záchrannou službu nebo Horskou službu, včetně automatického odeslání vaší přesné pozice (toto pouze po zaregistrování vašeho telefonního čísla). Obsahuje také podrobné instrukce pro poskytnutí první pomoci, srozumitelné i pro nezkušené laiky.
Záchrana tělesné schránky sice člověka pro věčný život nezachrání, ale pouze člověk s (alespoň trochu) fungující tělesnou schránkou má šanci poznat Spasitele. Poskytnutí pomoci (například s využitím aplikace Záchranka) může být pro zraněného člověka cestou k záchraně pro věčný život.
Zdarma v Google Play nebo Windovs Store.